Укладання килимових покриттів

трудомісткий і можна навіть сказати творчий процес, що вимагає від виконавця досвіду і знань. Досвідчений фахівець у своїй галузі не зіпсує матеріал, не зірве терміни готовності робіт, не залишить після себе ряд недоробок і помилок. Крім досвіду і знань майстру укладальника потрібно також професійний інструмент. Без якісного інструменту можна укладати тільки тонкі і дешеві покриття на об'єктах. де до якості не можуть виникати питання.

Перед виконанням робіт, майстер укладальник виробляє виїзд на об'єкт, для підготовки експертизи підстави, в ході якої з'ясовує ряд даних по об'єкту: - Розраховує потрібну кількість покриття, з урахуванням розкрою і відходу на прирізку, архітектурні особливості приміщення, інше. - Розраховує потрібну кількість додаткових матеріалів: клею, грунтовки, нівелір маси, перехідних планок, плінтусів, іншого. Згідно даних експертизи підстави клієнт приймає рішення про купівлю підлогового покриття і додаткових матеріалів.

Орієнтовні ціни на роботи з укладання килимових покриттів: - Напівкомерційний ковролін, побутової ковролін - від 30 грн / м.кв. - Комерційний ковролін, модульна килимова плитка - від 45 грн / м.кв.

Ціни можуть змінюватись в залежності від обсягу та складності робіт.

Детальний опис послуги з укладання килимових покриттів

Укладання килимових покриттів, як і укладання будь-якого іншого матеріалу починається з підготовки основи. Підготовці основи в свою чергу передують оціночно - обчислювальні роботи, іншими словами провадиться експертиза підстави. В процесі експертизи встановлюється ряд дуже важливих для подальшої укладання параметрів.

Перш за все це спільний фронт робіт, який у ряді випадків може бути розширений, якщо виявляться так звані приховані роботи. До прихованих робіт можна віднести випадки, коли після демонтажу поточного підлогового покриття з'ясувалося, що стяжка вимагає серйозного ремонту або радикального оновлення.

У цьому випадку додаткові роботи вносяться в додатковий до основного договору робіт. Також на стадії експертизи встановлюється твердість підстави, вологість стяжки, температура стяжки, температура приміщення, доступність всіх комунікацій (електрика, вода, каналізація). Далі укладальник визначає тип і кількість необхідного для виконання робіт матеріалу, дані вносить в бланк експертизи підстави.

З результатами експертизи представник компанії обов'язково ознайомлює представника замовника, пояснюючи ті чи інші дані з точки зору фахівця з укладання. Всі з'ясовані на об'єкті дані є орієнтовними, але в будь-якому випадку похибка дуже рідко перевищує 5-10% в ту або іншу сторону.

Точний розрахунок клієнт одержує у вигляді кошторису, після ретельної роботи укладальника і відповідального менеджера з експертизою, в ході якої складається візуальна карта розкрою, пояснююча витрата матеріалу. Якщо дані кошторису зрозумілі і влаштовують замовника, можна переходити безпосередньо до укладання, яка як вже говорилося починається з підстави або демонтажу поточного покриття.

Для випадку з демонтажем може бути ряд різних варіантом розвитку подій, в залежності від поточного підлогового покриття. Для простоти опису процесу, візьмемо випадок, коли в ролі старого покриття виступає килимове покриття. Для його правильного демонтажу слід використовувати не тільки руки, але і спеціалізоване обладнання - щипці, затискачі, ножі. Можна звичайно обійтися і без цього, але тоді є великий ризик серйозно пошкодити підставу і розтягнути демонтаж на тижні.

Добре проклеєний ковролін буде віддиратися / демонтуватися маленькими шматочками і процес стане дуже затяжним і важким. Після демонтажу, основу потрібно звільнити від залишків клею і пилу. Це знову ж таки вимагає спеціального обладнання - промислового пилососа як мінімум і шліфувальної машини в ідеалі. При цьому шліфовка стяжки можлива за відсутності вологого клею, який може забити абразивні пади шліфувальної машини.

Треба бути обережним і досвідченим. Часто буває, коли після демонтажу відкривається картина, що показує необхідність грунтовного ремонту стяжки, іншими словами - потрібна заливка основи нівелір масою (самовирівнювальним розчином). Перед заливкою, досвідчені укладальники завжди роблять контрольні заміри: температури приміщення / стяжки, вологості приміщення / стяжки.

На момент укладання забезпечується повна відсутність протягів і перепадів температур. Вологість основи більше 4% робить умови укладання більш складними. Перед заливанням нівелір маси таку основу необхідно гідроізолювати - інакше верхній залитий насвіже шар нівелір маси обов'язково набухне і відійде від поточної стяжки. У результаті все потрібно буде робити спочатку. Тепер, коли основа залита самовирівнювальною сумішшю потрібно вичекати мінімум 24 години для утвердення і готовності до подальших процесів.

Кращим чином перевірити готовність стяжки - перевірити ступінь її вологості. Потрібний показник - не більше 4%. Тепер основа готова до укладання ковроліну. Попередньо, для зняття внутрішніх напружень матеріалу, йому дають відстоятися в приміщенні протягом 24 годин. Весь цей час іде на те, щоб ковролін набрав кімнатну температуру і не розширювався / звужувався в процесі укладання. Важливо пам'ятати, що ковролін - це текстильне підлогове покриття, яке здатне, як і одяг розтягуватися і збігатися. Щоб ці процеси не позначилися на якості стиків (розтягуючись і збігаючи, стики ковроліну можуть сходитися і розходитися, можуть проявлятися хвилі і міхури). Відлежатися покриття потрібно в обов'язковому порядку переміряти і переглянути на предмет браку.

Якщо з ковроліном все в порядку (а інакше потрібно повідомити про це клієнта / менеджера!) Можна приступати до укладання. Для початку необхідно визначити кімнати які будуть укладатися  ковроліном в першу чергу. Їх потрібно прогрунтувати. Якщо стяжка має підвищену вологість - потрібно грунтувати спеціальною вологостійкою грунтовкою, яка забезпечить ізоляцію від вологи.

Тепер потрібно обов'язково дочекатися вбирання грунтовки. Перед порізкою ковроліну, природно, знімаємо потрібний розмір відрізу, тільки не від стіни до стіни а з запасом на прирізку кроку малюнка. Відрізані шматки розподіляються у приклеюються спеціалізованим клеєм до основи. Спеціалізований клей - це не бустілат і не ПВА. Це клей для текстильних підлогових або настінних покриттів, з певним часом підсихання (робочий час), яке укладальник - фахівець завжди знає на перед - з етикетки клею і з особистого досвіду.

У процесі укладання ковролін може неодноразово підрізати. Це відбувається за допомогою спеціального ножа, або набору ножів, в народі званих "дельфін". Леза у такого ножа особливо гострі, і можуть бути двох видів - трапецевидні і крючковідние. Процес проклейки стиків - дуже відповідальна ділянка роботи з укладання ковроліну. Тут то і виявляється особливе відміну фахівця від непрофесіонала.

Досвідчений укладальник знає специфіку матеріалу, і в залежності від ситуації може робити спеціальні припуски, або навпаки відступи в стиках, з розрахунку на розтяжку покриття. Для укладання стиків фахівці використовують спеціалізовані прищіпки, що дозволяють фіксувати стик надійно і рівно. Сам по собі стик ковроліну - дуже делікатна і вразливе місце, яке страждає від навантаження відвідувачів або мешканців приміщення в першу чергу.

Тому не рекомендується використовувати працю неспеціалістів в області укладання, якщо немає бажання запрошувати їх кожен місяць на виправлення і подклейку стиків. Після завершення проклейки, ковролін і приміщення в цілому закривається від доступу сторонніх як мінімум на 24 години для повного підсихання і тільки тоді ковролін стає придатним для подальшого використання.